Бібліотека

Товариство охорони пам’яток започаткувало створення та забезпечує діяльність спеціалізованої Бібліотеки пам’яткоохоронної літератури. Тут зібрано понад п’ять тисяч видань з краєзнавства, питань реставрації, консервації, збереження та охорони пам’яток українських та іноземних видавництв.

Бібліотека має на меті частково вирішити проблему відсутності в Україні доступу до інформації про сучасні підходи у реставрації пам’яток. Нині ЮНЕСКО, ІКОМОС, інші міжнародні пам’яткоохоронні організації активно працюють над впровадженням результатів новітніх наукових досліджень у процеси збереження і реставрації об’єктів культурної спадщини. Проте сучасні системи, технології та матеріали для ведення реставраційних робіт, які описують у  збірниках наукових конференцій, публікаціях спеціалізованих часописів і видань, залишаються часто невідомими і недоступними для практикуючих фахівців з реставрації і студентів реставраційних спеціальностей в Україні. Наукова база наших бібліотек часто обмежується поодинокими вітчизняними виданнями та підручниками ще радянського періоду. Державні бібліотеки Львівщини поповнюють свої збірки лише українськими виданнями, залишаючи поза увагою спеціалізовані зарубіжні видання. Водночас велика кількість пам’яток історії, культури і архітектури у Львівській області накладають значну відповідальність на суспільство, щодо їх належного збереження, реставрації, догляду. 

Бібліотека Товариства забезпечує фахівців, науковців, студентів та всіх зацікавлених осіб інформацією про сучасну міжнародну філософію та ідеологію охорони матеріальної і нематеріальної культурної спадщини, світовий досвід консервації, реставрації та використання рухомих та нерухомих пам’яток.

Головне завдання бібліотеки – зробити інформацію доступною для тих, хто хоче почерпнути знання. У бібліотеці можна знайти книжки як про загальні підходи до пам’яткоохоронної діяльності, так і про вузькоспеціалізовані речі, корисні для консерваторів та реставраторів. 

Основою Бібліотеки стали книгозбірні Товариства, БФ “Збереження історико-архітектурної спадщини Львова”, приватні збірки членів Товариства. Бібліотека постійно поповнюється новими книжками українських, та зарубіжних видавництв. Зокрема, кілька років тому Бібліотека поповнилась виданнями з книгозбірні Івана Могитича, а також фрагменти своїх книгозбірень подарували хімік-технолог реставрації Павел Карашкевич з Кракова та реставратор каменю Януш Смаза з Варшави. Частину ж видань передають Товариству у депозит. При цьому книги залишаються у власності особи, але користуватись ними можуть читачі бібліотеки. 

Ознайомитись з усіма книжками, опрацювати та скопіювати частину змісту можна лише у приміщенні Товариства.

Товариство закликає тих, хто має літературу на пам’яткоохоронну тематику, але постійно нею не користується, віддавати, або передавати її у депозит в Бібліотеку. 

Ознайомитись з каталогом Бібліотеки можна в Товаристві охорони пам’яток. 

Користуватись бібліотекою можна у робочі дні з 16:00 до 18:00, попередньо узгодивши дату візиту електронною поштою biblioteka.pamiatky.lviv@gmail.com.