Реставрація двотулубного лева

У 2006-2007 роках у Львові провели реставрацію скульптури лева на балконі наріжного будинку на вулицях Галицькій і Староєврейській. Скульптура краще відома як “Лев з двома тулубами”. Це єдиний такий лев у нашому місті. А загалом у Львові, за найскромнішими підрахунками, понад 2,5 тисячі левів.

Унікальність відреставрованого лева не лише в цікавій іконографії (два тулуби й одна голова), а й у технології виготовлення: його не вирізали з каменю, а виліпили з вапняно-пісочної суміші на дерев’яному каркасі. Це суміш, з якої робили штукатурку, тому скульптура лева була дуже вразлива до погодних умов. 

Під час реставрації лева на щиті знайшли дату його виготовлення – 1786 рік. Знахідка надзвичайно цінна для реставраторів та мистецтвознавців, оскільки в різних довідниках вказано різні дати виготовлення цієї скульптури.

Проект реставрації лева розробив доцент кафедри реставрації і реконструкції архітектурних комплексів “Львівської політехніки” Юрій Дубик. Реставраційні роботи виконували Анна Штимельська-Карчевська, магістр реставрації каменю Варшавської академії мистецтв, і львів’янин Орест Дзиндра. Вони працювали під керівництвом професора Варшавської академії мистецтв Януша Смази.

Своїм порятунком унікальний лев завдячує Клубу левів міста Львова, які зініціювали роботи. Ідея була у тому, щоб показати львів‘янам, що порятунок львівських левів – не якась захмарна ідея, а реальна осяжна справа. Кілька місяців Клуб разом з Фондом та Товариством визначались, якого з львівських левів обрати і зупинились на двотулубному. Реставраційні роботи коштували близько трьох тисяч євро. Половину коштів було зібрано у Львові, а також долучився Клубу левів міста Познань, який додав суму, якої бракувало.

Найефективніші захисники нашої культурної спадщини сьогодні - хлопці з автоматами на Сході України. З початку грудня 2013 року у Товаристві створили Пункт допомоги Майдану. Спершу мешканці Львова, а згодом і області, привозили сюди теплий одяг, спальники, ковдри, взуття і продукти…

Показати більше...

Дерев’яний різьблений вівтар Голгофа, що у дворику Вірменської церкви у Львові - унікальна пам’ятку у стилі рококо, яка сьогодні привертає особливу увагу туристів. Дивом зберігшись до нашого часу, і переживши радянську окупацію, останні десятиліття вона була у надзвичайно поганому стані.…

Показати більше...