Волонтерська ініціатива «Львівський Лицар. Допомога українським воякам»

Найефективніші захисники нашої культурної спадщини сьогодні – хлопці з автоматами на Сході України.

З початку грудня 2013 року у Товаристві створили Пункт допомоги Майдану. Спершу мешканці Львова, а згодом і області, привозили сюди теплий одяг, спальники, ковдри, взуття і продукти харчування для відправки майданівцям. За грудень-лютий до Києва надіслали майже 70 вантажівок з речами. У січні-лютому волонтери почали передавати до столиці саморобні бронижелети. За час Майдану їх передали більше 2100 штук.

Від березня 2014 року, з перших днів російської агресії в Україні, учасники Товариства долучились до волонтерського руху на підтримку української армії. 

Після кількох місяців активної діяльності волонтерська ініціатива «Львівський Лицар» почала свою публічну діяльність. Чому лицар? У 1916 році Львів стояв перед небезпекою російської окупації. Громада вела збір коштів на потреби мобілізації та на зміцнення своєї обороноздатності. Для залучення благодійних пожертв на потреби війська у Львові був вирізьблений з дерева Лицар-оборонець. Кожен, хто складав пожертву на зміцнення війська мав право забити у обладунки лицаря металевий цвяшок, у такий спосіб «зміцнивши» його уже металевими латами.

Через сто років України знову змушена протистояти російській агресії. Тож для потреб зміцнення нашого війська до Львова повернувся Львівський Лицар у образі Святого Юрія Змієборця.

Волонтери ініціативи “Львівський Лицар” першочергово зосередили свою увагу на допомозі українським воякам: приладами, технікою, обладнанням (прилади нічного бачення, тепловізори, рації, GPSнавігатори, генератори, біноклі, блоки живлення, приціли різних типів, далекоміри, ін.)

Кожен, хто складає пожертву не менше аніж 100 грн. має право зміцнити щит Святого Юрія символічною металевою пластиною із викарбуваним символом Української Державності – Тризубом. Другу таку пластину жертводавець отримає у подарунок на пам’ять про подію. Зібрані кошти використовують на закупівлю речей, які вкрай потрібні нашим військовикам. 

За майже п’ять років роботи волонтери передали сотні біноклів, монокулярів, радіостанцій, а також тепловізори, автомобілі, генератори тощо воякам Збройних Сил України, Військово-морських сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів.

Сторінка волонтерської ініціативи на Facebook

Дерев’яний різьблений вівтар Голгофа, що у дворику Вірменської церкви у Львові - унікальна пам’ятку у стилі рококо, яка сьогодні привертає особливу увагу туристів. Дивом зберігшись до нашого часу, і переживши радянську окупацію, останні десятиліття вона була у надзвичайно поганому стані.…

Показати більше...

Книжки - як люди. Іноді їх шанували і приходили до них за порадою, іноді вони поневірялися разом зі своїми власниками у висланнях. Одні книжки - палили на вогнищі, бо вважали їх єретиками. Інших – калічили, вирізали частини тіла, називаючи це…

Показати більше...