Реставрація ікони з каплиці Трьох Святителів

У листопаді 2018 року стартував проект реставрації ікони Трьох Святителів з однойменної каплиці ансамблю Успенської церкви Львова, що на вулиці Руській. Ікону датують XIX століттям. 

До Товариства охорони пам’яток звернувся мистецтвознавець Володимир Александрович, який помітив осипання фарбового шару у центральній частині ікони. Якби процес продовжився – був ризик втрати автентичного шару пофарбування. Експерти не можуть однозначно сказати, що спровокувало проблему, припускають, що цьому могла посприяти лампадка, яка раніше висіла поруч. 

Завдяки сприянню священиків ікону вдалось швидко зняти та віддати у надійні руки реставратора Андрія Лінинського. За словами експерта, це зробили якраз вчасно: ікона була в незадовільному стані, в багатьох місцях були суттєві лущення. Але основне: фарба ще не осипалась. Тож під час реставрації вдалось закріпити оригінальний шар, а не доповнювати його. 

Реставрація почалась всередині листопада і триватиме до квітня. Гроші на реставрацію нині збирають.

 

Довідка

Каплиця трьох Святителів – частина ансамблю Успенської церкви у Львові.

У архітектурі каплиці переплелися традиції народної та ренесансної архітектури. Каплиця була побудована архітектором Андрієм Підлісним у 1578–1591 роках на кошти львівського купця Костянтина Корнякта. Будівля притикає однією стороною до північної стіни Успенської церкви, довгою стороною — до вежі Корнякта. Після пожежі в 1671 році була знову відбудована. У 1846–1847 роках каплицю реставрували, тоді вона була сполучена з церквою проходом. Нині вхід в Успенську церкву з вулиці зачинений, можна увійти тільки через каплицю Трьох Святителів.

Дерев’яний різьблений вівтар Голгофа, що у дворику Вірменської церкви у Львові - унікальна пам’ятку у стилі рококо, яка сьогодні привертає особливу увагу туристів. Дивом зберігшись до нашого часу, і переживши радянську окупацію, останні десятиліття вона була у надзвичайно поганому стані.…

Показати більше...

Чотири місяці, від травня до серпня 2018 року, Товариство охорони пам’яток спільно з братами Радковцями та Львівською газетою проводило конкурс «Таємниці Львова».  Щотижневе запитання для львовознавців і тих, хто цікавиться історією міста, публікувалось на сайті Львівської газети щочетверга. Протягом тижня…

Показати більше...