Новини

Бібліотека Культурної Спадщини «ТЕЗАУРУС» тепер у Facebook

19.02.2020

У соціальній мережі Facebook відтепер доступна окрема сторінка Бібліотеки Культурної Спадщини «ТЕЗАУРУС», що діє при Товаристві охорони пам’яток. Сторінку можна знайти за посиланням тут.

Бібліотека була заснована на основі книгозбірні Львівської обласної організації Товариства охорони пам’яток історії та культури, Фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини Львова» та приватних книгозбірень (Андрія Салюка, Юрія Дубика, Івана Могитича, Павела Карашкевича, Януша Смази та ін.).

Ідея створення Бібліотеки Культурної Спадщини «Теза́урус» постала з потреби зібрати і зробити доступними максимальну кількість книжок з реставрації та охорони культурної спадщини, адже нині постійно зростають запити на інформацію про методи, техніки, технології реставрації, засади охорони культурної спадщини, проте жодна бібліотека Львова (та й навіть України) не ставить собі за мету цільово акумулювати книжки та інформацію з цієї галузі. Саме тому Товариство охорони пам’яток зважилося започаткувати понад десять років тому Бібліотеку Культурної Спадщини і об’єднало різні книгозбірні під однією назвою: «Теза́урус».

Чому «Теза́урус»? Тлумачення терміну «Тезаурус» найчастіше можна знайти як – словник. Проте, це дуже вузьке тлумачення цього слова.

Тезаурус — від грецької: θησαυρός, від латини: thēsaurus – це перш за все Скарб, Скарбниця, Сховище.

Нашу культурну спадщину ми трактуємо не інакше — як безцінний скарб, який ми отримали від минулих поколінь, щоб передати її нашим нащадкам у майбутнє. Тому й інформацію про реставрацію, збереження і охорону культурної спадщини ми вважаємо скарбом.

Також термін «тезаурус» вживається в теорії інформації для позначення сукупності всіх відомостей і знань, якими володіє суб’єкт. А Товариство прагне зібрати у Бібліотеці Культурної спадщини максимальну кількість інформації, яка допоможе правильно зберігати, охороняти та реставрувати нашу культурну та історичну спадщину.

Окрім книжок (у паперовому, чи електронному вигляді) з реставрації, консервації, збереження та охорони культурної спадщини у Бібліотеці зібрано видання, які завжди є супутніми в пам’яткоохоронній та реставраційній діяльності. Книжки із краєзнавства (зокрема — львовознавства), історії мистецтва та архітектури, мистецтвознавства, альбоми та каталоги пам’яток України і світу — це ті книжки, які мають допомогти дослідникам, реставраторам та усім зацікавленим максимально глибоко вивчити конкретні пам’ятки і якнайретельніше підійти до питання їх збереження.

У бібліотеці є книжки з різних країн та різними мовами світу, аби дослідники, реставратори, а, зокрема, студентам, які навчаються реставрації та охороні культурної спадщини, могли ознайомитися зі зразками та світовим досвідом у цих галузях. Бібліотека містить як сучасні, найновіші видання, так і давні, старовинні книжки з теми збереження культурної спадщини. 

Ми запрошуємо благодійників та меценатів до співпраці. Будемо вдячні за подаровані, або передані у депозит книжки із згаданих напрямів. Будемо безмежно вдячні за фінансову допомогу на придбання нових книжок для нашої Бібліотеки Культурної Спадщини «Теза́урус».

Бібліотека є публічною та доступною усім, хто щиро вболіває за збереження нашого спільного Скарбу — культурної спадщини!

Бібліотека Культурної Спадщини «Теза́урус» розміщена та діє у приміщенні ЛОО Товариства охорони пам’яток історії та культури за адресою: Львів, вул. Коперника, 40а.

Поки формується електронний каталог бібліотеки, який буде у вільному доступі в інтернеті, щоб скористатися виданнями із нашої бібліотеки запрошуємо писати на сторінці ФБ у приватному повідомленні. Ми підберемо для Вас книжки із теми, яка Вас цікавить та узгодимо взаємнозручний час щоб скористатися нашими книжками. Оскільки велика частина книжок нашої бібліотеки є одиничними екземплярами в Україні, книжки у користування ми надаємо виключно у читальній кімнаті нашої Бібліотеки.

Усі видання за Вашим бажанням ви можете фотографувати, копіювати у зручний для Вас спосіб. Якщо та чи інша книжка зацікавить когось з-поза Львова, ми радо узгодимо можливість зробити копію необхідних розділів. Усі копіювання можна здійснювати виключно з врахуванням міжнародних засад авторського права.

Запрошуємо до нас у Бібліотеку Культурної Спадщини «Теза́урус».