Новини

Конкурс плакатів та есе “ЗРУЙНОВАНА ПАМ’ЯТКА – ВТРАЧЕНА ПАМ’ЯТЬ”

30.11.2020

Товариство охорони пам’яток запрошує студентів взяти участь у конкурсі плакатів та есе

! Увага. Термін прийому робіт на студентський конкурс плакатів та есе продовжено до 15 лютого.

Життя навколо нас наповнене пам’ятками. Якісь із них виблискують своєю красою і доглянуті. Але більшість… 

Довкола нас десятки замків у руїнах, сотні палаців з проваленими дахами і порожніми очницями вікон… Ці замки вже не боронять доблесні рицарі, а  палацах вже немає місця для романтичних принців та принцес, там живуть хіба що примари… 

Витончена краса народної архітектури дерев’яних церков затьмарена вульгарним блиском фальшивої “золотої” бляхи, проникливі погляди святих з іконостасів замальовані невмілими руками недовчених богомазів…

Старовинні будинки, історичні парки, давні цвинтарі… Щось гине під потужним перфоратором і бензопилою вандалів, які руйнують, розбирають, перебудовують… Щось тихо помирає і розсипається у забутті…

Чому ж так руйнуються наші пам’ятки?!?! Чому нам виривають нашу пам’ять?!?! Чи, може, пам’яті вже немає? Може тому ми так легко дозволяємо руйнувати те, що називається пам’яткою???

Але щоденно поряд з нами хтось докладає зусилля щоб порятувати цю нашу спадщину. Хтось прибирає історичний парк, хтось пікетує забудовника, який трощить старовинну віллу, хтось зупиняє бульдозер, який своїм ковшем вириває з пам’ятки археології нашу історичну пам’ять. 

Ми закликаємо і запрошуємо студентів взяти участь у конкурсі плакатів та есе. 

Якщо Ви також, як і ми, переконані, що культурна та історична спадщина це важливо — зверніть свій погляд на пам’ятку і приверніть до неї увагу інших! Розкажіть нам про це у своєму есе, або зобразіть у плакаті! 

Оголошуючи цей Конкурс, ми хочемо ще раз наголосити на унікальності та самобутності культурної спадщини, хочемо привернути увагу до проблеми руйнування і відновлення пам’яток. Цими своїми творами Ви долучитеся до порятунку наших пам’яток і збереження нашої пам’яті! 

Закликаємо Вас долучитися до порятунку культурної спадщини словом, чи пензлем! 

 

Товариство охорони пам’яток запрошує студентів взяти участь у конкурсі плакатів та есе на тему проблем збереження пам’яток культурної спадщини “…ЗРУЙНОВАНА ПАМ’ЯТКА – ВТРАЧЕНА ПАМ’ЯТЬ …”

Умови конкурсу:

Роботи повинні відображати проблеми збереження пам’яток історії та культури в Україні, заохочувати до порятунку культурної спадщини.

Плакати — авторські роботи, виконані в будь-якій техніці, (живопис, графіка, колаж, повноколірні, чорно-білі та інші), формату А2, або електронний варіант розміром 420х594 мм у форматі TIFF, або JPG з розширенням 300 пікселів для повноколірного і 600 – для чорно-білого друку.

Есе – обсягом до 3-х друкованих сторінок А4 (14 pt з інтервалом 1,5 між рядками).

Конкурс триватиме до 31 січня  2021-го року (продовжено до 15 лютого).

Конкурсні роботи чекаємо на електронну адресу: lvivfoundation@gmail.com , або за адресою: Львів, вул.Коперника,40А, 

Разом з конкурсними роботами просимо подавати: прізвище та ім′я, вік, ВНЗ (факультет, група), поштову адресу та телефон, а також зазначити: “На студентський конкурс”.

Контактний телефон: 0677729442

За перші місця у конкурсі переможці отримають бездротові навушники AirPods, за другі місця – фітнес-браслети Xiaomi Mi Band 3, за треті місця – навушники EarPods. Конкурсанти також отримають заохочувальні призи.

Есе переможців будуть видані окремою збіркою та опубліковані в медіа. Найкращі плакати – надруковані та розміщені (із зазначенням, що автор – переможець конкурсу) на сіті-лайтах Львова.

Спонсор конкурсу: «Міст-Америка inc.» 

Видавнича підтримка: видавництво “Львівська політехніка”.

Організатор: ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Інформаційні партнери: інформаційна агенція “Гал-інфо”, інформаційна агенція “Дивись-інфо”, Діло, Форпост, краєзнавчо-туристичний портал “Край”.