Події

Круглий стіл «Сакральна спадщина Княжої України: повернення до історичної правди»

08.12.2019

Місце події: ЛОО Українське товариство охорони пам’яток історії та культури (м. Львів, вул. Коперніка 40 а)

Дата: 11 грудня 2019 р.

Час: 16:00

Організатор: ЛОО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»

Співорганізатори: видавництво «Свічадо», Кафедра сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв

Доповідачі: Андрій Комарницький, Богдан Зятик

Модератор: Андрій Салюк

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати науковий круглий стіл, присвячений сакральній спадщині України. Зокрема, на ньому йтиме мова про українські ікони, мощі святих, останки князів, рукописи, та інші реліквії Княжої України які в різний час були вивезені закордон і досі не повернуті в Україну. Також піднімається проблематика неправдивого висвітлення історичних фактів, фальшування та переписування історії України, зокрема і в контексті сакральної спадщини України, яка в той чи інший спосіб незаконно привласнена іншими народами чи державами. Серед іншого плануємо обговорити і проблему знищення святинь та історичних артефактів Княжої України, та шляхи збереження та популяризації сакральної спадщини Руси-України. 

Однією з причин для проведення такого круглого столу, став вихід книги «Святині Княжої України» у вересні 2019 р. у видавництві «Свічадо», авторами книги є Андрій Комарницький (кандидат мистецтвознавства, співзасновник іконописного об’єднання «Алімпій») та Богдан Зятик (викладач кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв). 

Ініціатором проведення круглого столу є голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури – Андрій Салюк.

«Ідея повернення до історичної правди» дуже важлива, оскільки історія України і в особливий спосіб спадщина княжого періоду оточені товстелезним шаром брехні, перекручень і спотворення історичних фактів. Це – грандіозна крадіжка культурно-історичної та духовної спадщини українського народу, масштаби якої ми тільки тепер намагаємося усвідомити», – переконані організатори.

Круглий стіл відбудеться за участі провідних науковців, істориків, архітекторів, археологів, іконописців, музейників, пам’яткоохоронців та мистецтвознавців, які спеціалізуються на дослідженні сакральної спадщини Княжої України та вболівають за її збереження та належну популяризацію.

Зокрема організатори круглого столу ставлять собі за мету:

• Роз’яснити проблему історичної приналежності києво-руських сакральних пам’яток княжого періоду до України. Насамперед звернути увагу на домонгольський іконопис та феномен київської школи іконопису.

• Обговорити шляхи популяризації українського погляду на історію і культуру Київської Русі на державному рівні та закордоном. Проаналізувати праці вітчизняних вчених-апологетів українського мистецтвознавства.

• Розвінчати ідеологічні стереотипи, нав’язані ворогами України.

• Подискутувати про ґенезу києво-руської традиції.

• Знайти наукове роз’яснення важливого питання: чим є для українців сакральна традиція Княжої України?