Новини

Товариство передало бібліотеці Стефаника колекцію плакатів

31.01.2019

Товариство охорони пам’яток передало Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника колекцію плакатів. Йдеться про 159 плакатів, афіш, календарів та оголошень, за якими можна простежити діяльність Товариства від перших років його застування. Найдавніші з них – з 1970-х років. 

«Це афіші найрізноманітніших заходів – від відкриття пам’ятників до творчих вечорів та вшанування відомих осіб. Роками у Товаристві збирали ці плакати, тож зараз ми маємо чималий архів. Аби якомога більше людей могли їх побачити, аби вони увійшли в науковий обіг, Товариство передало цю колекцію одній із найбільших бібліотек Львова та України», – пояснює голова Товариства охорони пам’яток Андрій Салюк. 

Примірник кожного плакату також залишається в архіві Товариства, де з ними можуть ознайомитись усі охочі. 

Товариство охорони пам’яток (повна назва: Львівська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури)  – найстарша, створена ще у 1969 році, в Україні громадська пам’яткоохоронна організація. Діяльність Товариства поширюється на всі райони Львівської області, де створені та працюють районні і первинні осередки.