Новини

«Трипілля без меж і кордонів» у Львівському історичному музеї

17.01.2019

У Львівському історичному музеї відкрили виставку «Трипілля без меж і кордонів». Її присвятили 125-річчю з часу відкриття трипільської культури. Вона експонуватиметься до травня 2019 року. На виставці представлено більше 100 знахідок, які відносять до трипільської культури. Відвідувачі можуть побачити майстерно розписану трипільську кераміку, антропоморфну та зооморфну пластику, знаряддя праці. Серед експонатів також реліквії: ритуальні хлібець і посудина у вигляді упряжі волів із Кошилівців; тринокль – символ сім’ї із Незвиська; “Мадонна” із Сушківки; мідні сокири із Чернівецької області.

Колекція пам’яток трипільської культури у фондах Львівського історичного музею нараховує понад 6 тисяч предметів, чільне місце серед яких посідають пам’ятки із західних областей України. 

Пам’ятки трипільської культури із фондів Львівського історичного музею вже експонували  на виставках в Україні та Польщі. 

Спеціально підібрані артефакти для цієї виставки – вишивка, керамічний посуд, писанки різного часу – демонструють трипільські впливи на наші традиції. 

Трипільська культура (VІ-ІІІ тис. до н. е.) – унікальне явище в стародавній історії України. У пору свого найвищого розвитку вона займала територію від Дністра на заході – до Середнього Придніпров’я на сході, від Полісся на півночі – до Північного Причорномор’я на півдні. Назву культурі дав знаний археолог Вікентій Хвойка, який спочатку в Києві у 1893 році, а згодом у с. Трипілля на Київщині, розпочав розкопки її перших пам’яток.