Новини

У Львові відзначили 50-річчя журналу «Пам’ятки України: Історія та культура»

16.01.2019

16 січня у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбулося відзначення 50-річчя журналу «Пам’ятки України: Історія та культура».

«Хочу подякувати за ту роботу, яку ведуть редакція журналу, наші музейники та усі присутні тут. За те, що бережемо Україну, нашу культуру і архітектуру, бо розуміємо, що Українська держава у ХХІ столітті змушена відстоювати себе на всіх фронтах. Культурний фрон – є також надзвичайно важливим. Так само як і хлопці, що боронять нас на Сході, ми боронимо нашу церкву та наше слово, наші національні надбання», – зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації Андрій Ковальський.

Під час події відбулась також презентація Львівського числа часопису. Серед опублікованих статтей, зокрема, текст «Невідоме про Бориса Возницького» – оприлюднення його спогадів з передмовою доньки Лариси Возницької. Автори журналу також розповідають подробиці останньої сваволі СБУ – замаху на честь Руслана Забілого. Окрему тему присв’ячено Володимиру Мокрію (1947-2018) – реставратору з Божої ласки. Читачам також радять звернути увагу на текст «Портрет старовинного Львова» від Оксани Жеплинської та Романа Зілінка.

Видання засноване у 1969 році академіком Петром Троньком, як бюлетень Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Надалі виходив як науково-популярний ілюстрований журнал Міністерства культури України, з 2017 року, у зв’язку з реформою ЗМІ, – ПП “Видавничий дім журналу «Пам’ятки України».