Новини

Відбулась лекція про охорону спадщини для отців Львівської єпархії

03.06.2018

У Львівській семінарії УГКЦ відбулась лекція голови Товаритсва охорони історичної спадщини Андрія Салюка «Збереження сакральної культурної спадщини». Цього разу слухачами були отці Львівської Єпархії. 

«Священики і парафіяни не завжди знають, як правильно опікуватись святинею, що є пам’яткою архітектури. Дуже часто здавалось би прості речі можуть бути шкідливими для пам’ятки. Наприклад, використання цементу в мурованих пам’ятках, фарбування сучасними олійними фарбами у дерев’яних церквах, некоректне накривання бляхою дерев’яних церков тощо. Дуже часто люди роблять шкоду через незнання. На лекціях я намагаюсь навчити відрізняти старе від старовинного. Накриклад, ікона чи двері – старовинні, віник чи відро можуть бути старими. Тому я розповідаю дуже прості речі, що можна робити, чого не можна і що варто робити, аби не руйнувалась церква», – пояснює голова Товариства охорони пам’яток Андрій Салюк.

Лекція відбулася у рамках проекту освітніх семінарів для священників, який з 2008 року веде Товаристово у співпраці з церквами.